Dziś biuro dla interesantów czynne w godzinach: 11:00 - 18:00
Związek Nauczycielstwa Polskiego Zarząd Oddziału w Koszalinie
SEMINARIUM – LITWA Dodano: 31 maja 2016 / Kategoria: Slider

„Mer samorządu rejonu solecznickiego Zdzisław Palewicz spotkał się z delegacją Związku Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) w Zachodniopomorskiem na czele z prezesem Adamem Zygmuntem.

Celem spotkania było omówienie współpracy zachodniopomorskiego ZPN z placówkami oświatowymi rejonu solecznickiego. Nauczyciele z Polski wyrazili też chęć zapoznania się z systemem oświaty mniejszości narodowych na Litwie.

Udział w spotkaniu, które odbyło się w gmachu samorządu, wzięli również wicemer Jadwiga Sinkiewicz, kierowniczka wydziału oświaty i sportu Regina Markiewicz, specjaliści.

Mer Zdzisław Palewicz dziękował polskim przyjacielom za współpracę oraz życzył miłego pobytu na Ziemi Solecznickiej.

ZPN już od kilku lat wspiera działające w rejonie solecznickim placówki edukacyjne.

W ramach współpracy organizowane są także wyjazdy nauczycieli do Polski. Trwa współpraca z ze szkołą w Podborzu, szkołą-centrum wielofunkcyjnym w Taboryszkach, szkołą specjalną w Solecznikach oraz Gimnazjum im. P.K. Brzostowskiego w Turgielach. Nauczyciele w Zachodniopomorskiem zamierzają nawiązać współpracę również z innymi placówkami szkolnymi rejonu solecznickiego.

Po spotkaniu z merem goście z Polski odwiedzili szkoły partnerskie w rejonie oraz zwiedzili Republikę Pawłowską.”

Na podst. salcininkai.lt